Breda Run Fest 2026: alles wat je moet weten

In het eerste weekend van oktober staat Breda iets bijzonders te wachten. Samen met Run2Day Breda openen we onze atletiekbaan voor een nieuw evenement: Breda Run Fest 2026.

Breda Run Fest is op zaterdag 3 oktober en zondag 4 oktober. Tijdens dit evenement draait alles om bewegen, plezier én de beleving van lopen op een echte baan. Of je nu je eerste rondje ooit loopt of juist een persoonlijk record wil aanscherpen: iedereen kan meedoen.

Wat kun je verwachten?

Ben jij al klaar voor Breda Run Fest? Dit kun je verwachten:

  • 5 kilometer met officiële tijdregistratie
  • Speciale runs voor kids, teens, specials, para-atleten, wheelers en topatleten
  • Een bourgondische businessrun voor collega’s en teams, afgesloten met een gezellig borrelbuffet
  • Een festivalsfeer met muziek, lekker eten en side-events.

Of je nu komt rennen, aanmoedigen of gewoon de sfeer wilt proeven: iedereen is welkom.

Programma zaterdag 3 oktober

  • Vanaf 11.00 uur: Kids-run (2 t/m 8 jaar), Teen-run (8 t/m 12 jaar), Youngsters-run (10 t/m 18 jaar), Specials, Wheelers en Framerunners.
  • Vanaf 13.20 uur: BRF-run van 5000 meter in meerdere heats (ingedeeld op streeftijden)
  • Vanaf 17.00 uur: BRF-Business run van 5000 meter

Bekijk het specifieke tijdschema hier.

Programma zondag 4 oktober

  • Vanaf 9.00 uur: BRF-run van 5000 meter in meerdere heats (ingedeeld op streeftijden). Iedere streeftijd komt meerdere keren voor.
  • Vanaf 13.15 uur: BRF-Top-heat met landelijke en regionale toppers op de 5000 meter.

Voor iedere deelnemer ligt aan de finish een unieke Breda Run Fest medaille te wachten.

Bekijk het specifieke tijdschema hier.

Werkwijze

Bij het inschrijven kies je een heat met jouw verwachte eindtijd. Hierdoor loop je samen met atleten die ongeveer even hard lopen. Daardoor stimuleer je elkaar op weg naar een topprestatie. Iedere startgroep kent een maximum aantal deelnemers. Vol is vol!

Goed om te weten: we hebben een strak tijdschema. Eén of twee minuten voor het verstrijken van de maximumtijd van de heat kun je niet meer aan een nieuwe ronde beginnen. Je wordt dan naar de finish geleid, waarna jouw tijd en afstand in de uitslag worden opgenomen.

We hanteren de reglementen van de Atletiekunie. Dat betekent onder andere dat de 5000 meter open staat voor deelnemers vanaf U14 (13 jaar en ouder).

Bredaille

Daarnaast maakt Breda Run Fest onderdeel uit van de Bredaille. Lees meer over de Bredaille op de website van de gemeente Breda.

Inschrijven

Doe je mee met Breda Run Fest 2026? Leuk! Inschrijven kan via deze link vanaf dinsdag 12 mei om 12.00 uur. Het inschrijfgeld bedraagt 10 euro. Kids-run, Teen-run en Para-onderdelen zijn 5 euro.

Wanneer ontvang ik mijn startnummer?

In de week voor het Breda Run Fest ontvang je een mail met jouw startnummer. Dit startnummer is af te halen vanaf maandag 28 september in de winkel van Run2Day Breda en tot een half uur voor het begin van de heat in de kantine van atletiekvereniging SPRINT.

Omdat de startgroepen elkaar snel opvolgen, werken we met een callroom. Hoe dit precies verloopt, leggen we ook uit in de mail die je voor de wedstrijd ontvangt.

Krijg ik een T-shirt?

Ja, voor deze eerste editie van Breda Run Fest wordt een speciaal T-shirt ontworpen. Het is te koop voor 20 euro. Bestel dit collectors-item meteen bij het inschrijven! Het shirt is, samen met het startnummer, vanaf 28 september af te halen in de winkel van Run2Day Breda.

Kan ik mijn ticket doorverkopen?

Kun je niet meer meedoen? Je kunt je startnummer doorverkopen via het platform van Inschrijven.nl. Het is niet mogelijk om winst te maken op het door jou te verkopen startbewijs.

Kan ik oefenen op de baan?

Ja! Lopen op de baan is nét wat anders dan lopen op de weg. Daarom geven we op woensdag 9 september om 19.00 uur een clinic onder leiding van Gert-Jan Wassink van Running Movements en de hoofdtrainer van SPRINT. Dit doen we op de baan bij SPRINT. De toegang hiervan is gratis en aanmelden is niet nodig.

Algemene voorwaarden

Bij inschrijving voor het Breda Run Fest ga je als deelnemer akkoord met de voorwaarden. Bekijk de algemene voorwaarden hier.